Wycieczka do Zanzibaru – czy to dobry pomysł ?

Jeśli poszukujesz sposobu na miłe spędzenie wolnego czasu w Afrykańskim klimacie, to ciekawą możliwością wydaje się podróż na Zanzibar. Jeżeli nie wiesz jeszcze jakie atrakcje znajdują się na Zanzibarze, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.

Zanzibar? Dobry pomysł!

Zanzibar jest traktowany jako część podróży po Tanzanii. Na takiej wycieczce można także zobaczyć Kilimandżaro, Mount Meru oraz zapoznać się z afrykańską przyrodą podczas safari. Zanzibar jest bardziej traktowany jako miejsce odpoczynku niż do poszukiwania wrażeń. Na wyspy można dotrzeć samolotem lub promem.

Pobyt na Zanzibarze.

Jeśli twoim celem jest pobyt wyłącznie na wyspach archipelagu, to prawdopodobnie zależy ci na dłuższym wypoczynku. Takie wyjazdy oferują biura podróży. Dzięki nim chyba każdy może zakosztować egzotyki, kąpieli w morzu i słońca. Taka podróż nie będzie nudna ze względu na różne atrakcje.

Co możesz zobaczyć na Zanzibarze?

Jeśli zastanawiasz się, co przykuje twoją uwagę podczas pobytu na archipelagu Zanzibar, z pewnością będzie to przyroda rajskiej wyspy. Przekraczając bramę hotelu i przechodząc się uliczkami , możesz poznać Zanzibar od innej strony, nie wymienianej w folderach turystycznych. Jakie atrakcje czekają na ciebie w Zanzibarze?

Park Narodowy Jozani Chwaka Bay.

To zdecydowanie warty odwiedzenia park narodowy. Co prawda nie jest zbyt duży, ale możną spotkać w nim zwierzęta występujące tylko na tym terenie. Dodatkową atrakcją będzie spacer z przewodnikiem po drewnianych kładkach wśród namorzynowego lasu.

Plantacje alg morskich.

Na Zanzibarze uprawia się poletka alg morskich. Stanowią one przybrzeżny krajobraz wyspy. Zanzibarczycy sadzą je i pielęgnują. Algi z Zanzibaru są używane na przykład w produkcji kosmetyków.

Podwodny świat.

Ponieważ wyspy są otoczone rafami koralowymi, w wielu miejscach można obserwować podwodne życie. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni. Sprzęt można wypożyczy ćw każdym miejscu. Możesz także zapisać się do szkoły nurkowania.

Plantacje przypraw.

Kolejnymi atrakcjami Zanzibaru są plantacje przypraw. Mieszkańcy czerpią dodatkowy dochód z oprowadzania turytów po ich plantacjach. Na Zanzibarze dowiesz się, jak rośnie pieprz, goździki, wanilia lub cynamon.

Stone Town

To niezwykłe miasto zostało umieszczone na światowej liście obiektów dziedzictwa kulturowego UNESCO. To zabytkowa część Zanzibaru o wpływach wielu kultur. Wąskie uliczki zwykle nie są dostępne dla samochodów. Materiałem do budowy domów był koralowiec.

Muzeum Niewolnictwa.

Handel niewolnikami miał duży wpływ na historię Zanzibaru. W Muzeum Niewolnictwa można wysłuchać tragicznych historii tamtych czasów. Można również zobaczyć kamienne rzeźby niewolników przypominające i upamiętniające tragiczne lata dziewiętnastego wieku.

Autor

One Reply to “Wycieczka do Zanzibaru – czy to dobry pomysł ?”

Dodaj komentarz