Wróżenie z kart i horoskopów

 

Wielu z nas na jakimś etapie swojego życia szuka odpowiedzi i waha się w wyborze swojej życiowej ścieżki. Pomóc w podjęciu decyzji mogą wtedy klasyczne karty do gry, dostępne, zapewne, w niemal każdym domu. Już najprostszy rodzaj wróżb pozwoli nam szybko i łatwo uzyskać odpowiedź twierdzącą lub przeczącą na nurtujące nas pytanie. Warto jednak pamiętać, że najlepszym wyborem jest talia należąca tylko do jednej osoby nie zaś zużyte zestawy.

Znaczenie kart podczas wróżb tak/nie

To podstawowy rodzaj praktyk do których możemy użyć naszych kart . Na początku należy rozdzielić talię by uzyskać taką, składającą się z dwudziestu czterech kart – od dziewiątek do asów. W tym momencie powinna nastąpić najważniejsza część procesu wróżenia czyli wyciszenie się i uważne skupienie uwagi na pytaniu bądź problemie w którym potrzebujemy pomocy. Jest to istotny elelment z uwagi na to, że karty są jedynie elementem pomocniczym i wspierającym nas w szukaniu odpowiedzi. Kluczową rolę pełnią nasze wewnętrzne – intuicja i podświadomość, które odkrywamy i rozwijamy dzięki wróżeniu.
Dopiero po powyższym można przystąpić do kolejnego etapu – przygotowany zestaw kart dokładnie tasujemy i rozkładamy na trzy, równe kupki.  Z każdej odkrywamy po jednej karcie i układamy je przed sobą na stole. Wtedy przystępujemy do oceny ich kolorystki i wyciągania ewentualnych wniosków.

Podstawowa charakterystyka kolorów wybranych kart:

  • dwie z trzech kart w kolorze czerwonym – odpowiedź „TAK”
  • dwie z trzech kart w kolorze czarnym – odpowiedź „NIE”
  • trzy karty czerwone – zwiastują nadchodzący sukces
  • trzy karty czarne – wróżą porażkę w przyszłych działaniach

Jak widzimy powyżej – wróżenie nie musi być skomplkowanym procesem, niej iedostępnym dla zwykłych ludzi. Przy odrobinie chęci, skupienia i zaufania do naszej intuicji możemy w prosty i szybki sposób „skonsultować się z naszym, wewnętrzynym JA”. To, oprócz odpowiedzi może przynieść także wzrost samoświadomości co z pewnością przełoży się pozytywnie również na inne dziedziny życia.

Autor

One Reply to “Wróżenie z kart i horoskopów”

Dodaj komentarz