Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze ?

Urządzić się za niewielkie pieniądze

Nie musisz wydawać fortuny aby Twoje mieszkanie zamieniło się w przytulne gniazdko. Na początek włącz wyobraźnię i poczuj radość tworzenia czegoś z niczego! Oto kilka praktycznych porad, które pomogą wyjść cało z tego pozornie trudnego zadania. W pierwszej kolejności zapytaj siebie czego potrzebujesz najbardziej i zapisz to na kartce. Tak stworzona lista pozwoli Ci zachować odpowiedni porządek w działaniu i skupić się na celu. Do dzieła! Gdy już wiesz, czego potrzebujesz zastanów się jak można przerobić łatwo dostępną rzecz na taką, która jest w tej chwili niezbędna.

Tanie spanie i inne pomysły!

  • Klasyczne i proste wyposażenie, to paleta i materac zamiast łóżka. W ten sposób możesz zyskać bardzo szerokie i wygodne posłanie.
  • Poduszki zrób ze starych lub mało używanych swetrów i bluzek. Zaglądaj do ciucholandów, gdzie oprócz ubrań znajduje się bardzo dużo tanich przedmiotów, które upiększą Twoje mieszkanie.
  • Stare ramki możesz pomalować na biało lub złoto.
  • Zamiast obrusów używaj kolorowych serwetek . Wnoszą dużo koloru i świeżości i nie ma obawy, że Ci się znudzą, ponieważ można je często wymieniać.
  • Zamiast szafy kup tanią stojąca garderobę, która sprawi, że Twoje mieszkanko będzie wyglądało jak showroom.
  • Ładne buty umieść w regale zrobionym z poustawianych bokiem pudełkach, połączonych za pomocą zszywacza.

Zielona ściana!

Wykorzystaj wyrzucony kubeł po farbie, który okleisz kawałkami sklejki. Po obwiązaniu sznurkiem okaże się, że masz cebrzyk ozdobny na dużą doniczkę. Wow! Ale gdy masz kilka mniejszych kwiatków wystarczy, że postawisz je razem na jednej szafce i dostawisz za nimi bukiet polnych kwiatów lub traw. W ten sposób stworzysz małą zieloną przestrzeń, która ożywi mieszkanie. Kwiaty zebrane razem wyglądają o wiele efektowniej niż rozstawione pojedyncze doniczki. Gdy został Ci koszyczek po truskawkach pomaluj go białą farbą i wstaw do niego mniejsze doniczki. Proste?

Bądź poszukiwaczem pomysłów.

Zaglądaj na strony internetowe, na których ogłaszają się osoby chcące oddać niepotrzebne już przedmioty, np. meble. Poszukuj tanich rzeczy na wyprzedażach poświątecznych i kiermaszach. Oglądaj filmiki z tutorialami, które pokazują krok po kroku jak zrobić coś z niczego. Zapisuj wydatki na kartce z listą. Po miesiącu podsumuj efekt i poniesione wydatki a zobaczysz, jak niewiele Cię to kosztowało.

Autor

One Reply to “Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze ?”

  1. Urządzenie mieszkania za niewielkie pieniądze jest możliwe, ale tylko w przypadku, gdy się na tym znamy. Sklepy i markety zawsze będą wciskać nam na siłę towar, który się nie sprzedaje po to, by mieć z tego zysk. Ciężko jest też odróżnić chłam od dobrej okazji. Jeśli nie macie potrzebnej wiedzy to doradźcie się kogoś doświadczonego.

Dodaj komentarz