Co warto wiedzieć, inwestując w srebro?

W dobie kryzysu wywołanego pandemią coraz więcej osób zdecydowało się na inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto czy srebro. Ostatnie lata pokazały, że w przeciwieństwie do drogiego złota, ciekawą alternatywą jest zakup srebra. Z tego powodu zainteresowanie srebrem wciąż wzrasta. Niniejszy artykuł nakieruje cię na to, co warto wiedzieć przez kupieniem srebra.

Srebro dla każdego.

Zaletą „srebrnych” inwestycji jest ich dostępność. Ceny srebra nie są zbyt wysokie, dzięki temu zakup monet albo sztabek wykonanych z tego metali nie obciąży zbytnio budżetu przeciętnej osoby. Zakup srebra jest doskonałym pomysłem, skierowanym do osób chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w metale szlachetne . Do dyspozycji inwestorów są m.in. sztabki, biżuteria, monety lub tzw. srebro papierowe . Zakupy fizycznego srebra zostawmy jednak osobom chcącym odłożyć na emeryturę i mającym czas na znalezienie nabywcy.

Charakterystyka srebra.

Srebro jako metal inwestycyjny kosztuje dużo mniej od złota lub platyny. Jego wadą są jednak znaczne wahania kursu. Może to być również zaleta, ponieważ możemy kupić tanio, a za kilka tygodni sprzedać drożej. W niesprzyjających okolicznościach możemy sprzedać kruszec poniżej ceny zakupu. To wszystko jest związane z ryzykiem inwestycyjnym.

Obecne prognozy dla srebra są bardzo optymistyczne. Srebrny kruszec jest szeroko wykorzystywany w przemyśle. W wielu przypadkach nie da się zastąpić go innym metalem. Co więcej, jego wartość w obiegu maleje, gdyż nie podlega on procesowi odzysku. Znacząco nie zmienia się jego wydobycie. Niestety kupując srebro, musimy liczyć się z jego opodatkowaniem.

Dlaczego warto inwestować w srebro?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych celów inwestycyjnych. Czy chcesz zabezpieczyć swój majątek, czy może liczysz na szybki zarobek. Duże wahania cen srebra dają większe możliwości zarobku niż złoto. Jednak warunkiem jest odnalezienie odpowiedniego momentu na jego zakup i sprzedaż. Niestety brak analizy rynku może sprawić, że przeoczysz taki moment i po prostu stracisz zainwestowane pieniądze.

Jeśli celujesz w szybkie pomnożenie zainwestowanych pieniędzy, lepiej jest zakupić tzw. certyfikaty na srebro. Forma papierowa sprawia, że nie musimy odprowadzać takiego podatku, jak w przypadku wersji fizycznej. Mimo to nie poleca się korzystać z tej możliwości w przypadku inwestowania długoterminowego. Jeśli dojdzie do kryzysu, bardzo trudno będzie odzyskać kosztowność z certyfikatu na srebro.

Autor

One Reply to “Co warto wiedzieć, inwestując w srebro?”

Dodaj komentarz